• מערכת צפונתון

״אם תרצו, אין פה חניה״


פסים שאיבדנו ל״אוטותל״ באוסישקין (צילום: מערכת צפונתון)


זו הפראפרזה שהיה פולט אולי מקס נורדאו, יד ימינו של הרצל, לו היה מגלה שזה עתה נחמסו מאיתנו עוד שתי חניות בשדרה הקרויה על שמו. בבוקר פברואר קיצי אחד קמו תושבי הקצה הדרומי של הגזרה לשלט המבשר על סיפוחם של שני ספוטים יקרים נוספים לטובת מיזם ״אוטותל״.


נבהיר: ״אוטותל״ אינו האויב. אם היוזמה רק ממשיכה ומתרוממת, פירוש הדבר שהיא משרתת בהצלחה צורך של תושבים אחרים, ולנו אין כל דעה נגדה. אדרבא, כל אפשרות נוספת להתניידות ולעצמאות מבורכת בעינינו. אלא שבאזור בו חניה לחניה זאב ותושבי השכונה מחפשים כחול-לבן עם סכין בין השיניים, לגיטימי והגיוני שכל אחד יחשוב על האינטרסים שלו. במצב העניינים הזה ומנקודת מבט מצומצמת, ״אוטותל״ הוא אכן סוג של נמסיס.


״אוטותל״, למי ששב זה עתה מרילוקיישן במאדים (או סתם תושב חדש בעיר, בואו לא נהיה harsh), הוא שירות שיתוף הרכבים של עיריית תל אביב, המאפשר השכרת מכוניות בתשלום, לפי דקות. ספירה זריזה באתר הפרויקט מעלה כעשר נקודות ״אוטותל״ בנפת צפון-ישן-צפון, כפול שני מקומות חניה. הוסיפו לכך חמש חניות המוקצות לחברת השכרת הרכבים לטווח קצר CAR2GO וקיבלנו שני תריסר מלבנים מוחרמים. פתרונות תחבורה יצירתיים על חשבון נהגי השכונה? אין לנו דיעה מגובשת, אך במבחן הנתונים היבשים - סימנו השבוע מינוס 2 במערכה.


**תוספת מאוחרת: הקוראת אליאנה סמוליאן מאירה נקודה חשובה, לפיה ״הגברת הביקוש ל׳אוטותל׳ פירושה עוד תושבים נטולי רכב פרטי - ומכאן פינוי של חניות. מכיוון שכל ׳אוטותל׳ משרת מספר תושבים - צמצום הרכבים הקיימים (שתופסים חניות) הוא כמספר המשתמשים ב׳אוטותל׳. לכן, בעלי רכב פרטי שרוצים יותר חניה - יש לכם אינטרס ברור ומובהק שה׳אוטותל׳ ו-CAR2GO יתחזקו ויצמחו בעיר. כל תושב שמשתמש באחד מהם - פשוט לא מחזיק רכב ולא תופס חניה.״


- - - - - -


אוף דה רקורד - וידוי: מטרת הידיעה היא דיווח על כיבוש המובלעת בנורדאו, ואילו הטון הבכייני הנלווה לה הוא מעושה ומהווה אמצעי רטורי בלבד. רינדולי החניה הם חלק בלתי נפרד מהווי השכונה, מעוות ככל שיהיה, והנימה הסובלת בהקשרם נכתבת תמיד בשלושת רבעי קריצה. יש בשכונה אנשים שמחפשים אוכל בפחים, ולכן בכל יום שבו אני מחפשת חניה אני חשה תסכול קטן ומזל גדול.

86 צפיות
צרו קשר

© 2021 by Guy Finkelstein. Proudly created with Wix.com

הקרבת קורבן ל-Google: צפונתון תל אביב הצפון הישן חדשות עדכונים. האפי נאו?