• מערכת צפונתון

בא לשכונה כדור חדש

עודכן ב: מרץ 4


גולדה מאירה (צילום: מערכת צפונתון)


על טעם ועל ריח - אתם יודעים את ההמשך, אבל בין היצע הגלידריות המעולות של תל אביב, האהובות עלינו הן הרשתות ״אניטה״ ו״גולדה״, הנמצאות תחת אותה בעלות. להמחשת גודל האהבה, מעשה שהיה כך היה: יום הולדתי האחרון נפל על ליל הסדר, קרי הסגר ההדוק הראשון שחווינו בימי חיינו. אחי האהוב, שידע שדבר אחד בלבד יסב לי קורת רוח שלמה בנסיבות חסרות התקדים, שלח לי קלקר מאורך, דחוס בגלידת הפיסטוק-שוקולד של ״אניטה״, ובכך קנה את לבי לנצח נצחים.


אז כן, כולן טעימות, כולן נהדרות וכולן שואפות להביא שלום עולמי, ובכל זאת, מלכות הטופי שלנו הן ״אניטה״ ו״גולדה״. בעוד שתושבי סובב-נורדאו כבר מכדררים ״גולדה״ בשלוף בסניף שיושב בפינה הדרום-מערבית של דיזנגוף והשדרה, כעת גם צמודי הנמל יזכו לסניף קל״בי משלהם. בין אם אתם אוכלים עם העיניים ובין אם באמצעות הלשון, הטעמים של ״גולדה״ עובדים בשני המישורים באותה היעילות - הלוק שלהם כאילו נלקח מה״ווג״ של הגלידות, מרקם ה״תחזיקו אותי או שאני נמס!״ הוא חסר תחרות והטעם הוא מסוג הדברים האלה שאחר כך חולמים עליהם מתחת לפוך.


ההיצע של ״גולדה״ משחק מחוץ לקווי המגרש - הוא משלב בין מתוק למלוח, זורה עוגיות, מאפים והפתעות קרנצ׳יות בתוך הטקסטורה הצפויה, שוטח בפנינו יקום שבו דין סורבה כדין שמנת ומצליח בכל פעם מחדש לתת לבלוטות הטעם זווית של ״וואלה, כזה עוד לא היה״.


זה לא שעד היום היינו מקופחי-גלידה. גלידת ״נווה צדק״, שמשלמת ארנונה בין ״מקדונלדס״ ל״בית הפנקייק״, נהדרת, מומלצת וכבר היוותה גלגל הצלה של ממש ברגעי סגר מאתגרים. אבל אין דבר כזה ״יותר מדי גלידה״, ובשנה שבה ״איטליה״ ו״מטוס״ הן מילים שמצלצלות לנו מוכר אבל אנחנו כבר לא ממש זוכרים מאיפה ומה ההקשר, הגעתה הצפויה של ״גולדה״ לנמל גורמת לנו לריור-יתר (בתקווה שאכן מדובר בתופעת לוואי של הבשורה המרנינה ולא של מנת החיסון השנייה שהוזרקה לנו לפני יומיים).


גולדה | דיזנגוף 245, ת״א (שריר וקיים) | נמל ת״א, האנגר 12 - ״שוק הנמל״ (אוטוטו) | אתר55 צפיות
צרו קשר

© 2021 by Guy Finkelstein. Proudly created with Wix.com

הקרבת קורבן ל-Google: צפונתון תל אביב הצפון הישן חדשות עדכונים. האפי נאו?