• מערכת צפונתון

חניה בקליק? האפליקציה שמפיחה תקווה בנהגי השכונה


אזורים מאותגרי חניה (תמונה: באדיבות אלדד אסף)


נושא החניה בצפון הישן הוא דוגמה חיה לקלישאה ״אין דברים מושלמים״. שעות בשבוע הולכות לפח, שיערות נמרטות מעצבים ואינספור שיקולי ״מתי לצאת/לחזור״ - כולם סביב שאלת הכחול-לבן וזמינותו. חנייה בתשלום? חוסר הזמינות כמעט זהה. להשקיע מאות שקלים בחודש בחנייה פרטית? קודם תמצאו כזו. ועוד לא התחלנו לדבר על תסכול סופי השבוע שאינם בימי קורונה.


לפני חודשים ספורים הופיעה מתחת למגבי מכוניות השכונה בשורה מרעננת: קבוצת וואטסאפ ושמה ״מפנים חניות הצפון הישן-1״, אשר מטרתה דיווח על חניות פנויות בשכונה - כאלה המפונות באופן אקטיבי וכאלה שנצפו באופן פאסיבי. היוזמה, הרשומה על שמו של אלדד אסף היצירתי והפעיל, התפתחה עד מהרה לקבוצה תוססת וממוקדת מאוד, אשר לעתים רושמת עשרות דיווחי חניה ביום. אך אלדד לא עצר שם. בימים אלה הוא שוקד על אפליקציה שאמורה לתת מענה יעיל יותר לבעיית החניה בשכונה.


אלדד, שתף אותנו ברגע שבו הגיעו מים עד נפש והחלטת לפתור את הבעיה.


״האמת היא שלא הגיעו מים עד נפש... אינני תושב העיר ולכן לא סובל בצורה יומיומית מהבעיה. מבחינתי, ההסתכלות על מצוקת החנייה היא כמו חידה שמחכה שיפתרו אותה, במקרה הזה חידה קשה ועם פתרון חלקי ולא שלם. זה אתגר שלקחתי על עצמי ובדרך הצטרפה אלי המנהלת הטכנולוגית שלנו, עדי שמידק ברר. את 15 הקבוצות הראשונות [לכל שכונה קבוצת וואטסאפ משלה. ג.פ.] פתחתי בדם, יזע ודמעות והלכתי ברגל המון, כדי לחלק את הפלאיירים. בהמשך הצטרפו התושבים ונרתמו לשיווק הקבוצות בעזרת תרומה ל״פייבוקס״ ובזכותם יש מישהו שעוזר לי בחלוקה. אנחנו מקבלים תרומות ב״פייבוקס״ שלנו ועושים בהן שימוש אך ורק לפתיחת קבוצות נוספות. בסיס משתמשים חזק וגדול שיצור שינוי אמיתי הוא פועל יוצא של כך.״


איך האפליקציה מתעתדת להפחית את ווג׳ראס החניה שלנו?


״המפתח לשאלה הזו היא במילתה האחרונה: ׳שלנו׳. לדעתנו, יש הבדל מהותי בין תושב תל אביב אשר מחפש חנייה כ-20 פעמים בחודש לבין תושב חוץ אשר מבקר בעיר פחות, או במילים אחרות - סובל פחות מהבעיה.


מה שקורה היום בקבוצות הוואטסאפ שפתחנו בשביל התושבים הוא דבר לא פחות ממדהים. רמת שיתוף הפעולה והערבות ההדדית הפתיעה גם אותנו, ואנחנו רואים יותר ויותר דיווחים על יציאה מחנייה, יותר חילופים בפועל ואפילו שכנים הרואים חנייה מהמרפסת ומדווחים עליה, מה שנקרא בשפת הקבוצות ׳תצפית מרפסת׳, או תוך כדי טיול עם הכלב, ׳סיירת כלב׳.


מבלי להיכנס יותר מדי לפרטים : בגרסתה הראשונית של האפליקציה אנחנו ניתן לתושבים פתרון חברתי שיהיה כלי יעיל לשיפור זמן החיפוש בצורה משמעותית. אנחנו כן יכולים לספר שהגרסה הראשונה תתמקד ביצירת "חילופים וודאיים" ופחות בדיווחים על חניות רנדומליות הנצפות ברחוב. אנחנו רוצים להראות למשתמש נקודה על המפה ולהגיד לו ׳סע לשם, שכן מחכה לך או שבעוד כמה דקות הוא מגיע לרכב׳. בשלב זה ייפתח גם ערוץ תקשורת בין המשתמשים הרלוונטיים ותהיה להם דרך קלה ונוחה ׳לסגור סופית׳ את פרטי החילוף.

בהמשך נוסיף לפי הצורך גם דיווחים רנדומליים (פיצ'ר שכבר עבדנו עליו והחלטנו לשמור לעידכונים עתידיים). כמובן שיש עוד כמה שפנים בכובע...״


אתה אדם עם מעוף. מה לדעתך העירייה יכולה לעשות על מנת להקל עלינו?


בנושא הזה באופן אישי אני מאמין שהשינוי האמיתי צומח מהעם ומהאדם ברחוב, לא מממשלות או מעיריות. אלו אנשים שפחות מחוברים לבעיה עצמה ולכן הנושא נמצא למטה בסדר העדיפויות האמיתי שלהם או אפילו כאינטרס נגדי והפוך למטרתם האמתית. בעולם מתוקן היינו רוצים לראות עובדי עירייה על קטנוע, עם מכשיר מוזר כזה שמחובר לחגורה, כשבמקום לחפש רכבים ללא תו הם מחפשים חניות פנויות ומדווחים עליהן לתושבים. זה לא יקרה.״


בום! אהבנו. אגב, האם האפליקציה בתשלום?


״כחול-לבן זה שטח ציבורי ואנחנו פתרון חברתי. לגבות כסף על זה? לא. המודל הכלכלי שלנו כולל פתרונות חניה אחרים שמדברים יותר לתושבי חוץ ופחות לתושבי העיר, אם כי גם האחרונים יוכלו להנות מפתרונות אלו, אם יבחרו בכך.״


שאפו בריבוע לאלדד על טונות של חשיבה יצירתית, שמנותבת לפתרון בעיה קרדינלית בשכונה. רוצים לסייע ליוזמה לתת גז? אלדד ושותפיו למיזם מחכים לכם בקבוצה "תרומות למפנים חניות", אליה תוכלו להצטרף בלחיצה כאן. תרומות יתקבלו בברכה גם ב״ביט״ שמספרו 058-7337357.


לתשומת לבכם, אלדד מציין שקבוצות החניה של השכונות האחרות פעילות הרבה יותר. צ׳אלאנג׳ אקספטד!


2092 צפיות
צרו קשר

© 2021 by Guy Finkelstein. Proudly created with Wix.com

הקרבת קורבן ל-Google: צפונתון תל אביב הצפון הישן חדשות עדכונים. האפי נאו?