• מערכת צפונתון

מפה לאוזן: המשולשים הכי שווי צלעות בסובב ירמיהו


לא החג האהוב על ספוק מ״מסע בין כוכבים״ (צילום: מערכת צפונתון)


פורים 2021. עם יד על האחשדרפנים, למישהו מתחשק לעטות השנה מסיכה...? ובכל זאת, נראה שגם בעוד 4 וחצי מיליארד שנים, כשהשמש תכלה את מאגרי המימן שלה, תבלע את כוכבי הלכת חמה ונוגה ותתיך את פני כדור הארץ - חגי ישראל ימשיכו להיחגג באין מפריע, לפחות בערים מסוימות (לא, אין לנו את זה ביותר דקדנטי). אי לכך, חרף הקורונה עוגיות משולשות ממולאות שזכו לשם מעורר התיאבון ״אוזני המן״ מככבות בוויטרינות השכונה המפונפנות.


יצאנו לבדוק את ההיצע החגיגי בארבעה מוקדי מפתח קונדיטוריים בנפת הצפון הישן - בוטיק סנטרל, מייזון קייזר, Fika וסופר יודה (בדקה ה-90 השתרבבה גם טלר), על מנת לחשוף את קולקציית אדר תשפ״א. לא השווינו ולא הכתרנו אחשוורושים, כי לא כל פורמט הוא תכנית ריאליטי מאוסה עם שופט טוב, שופט רע ושופט שלא ברור על סמך אילו כישורים השתרבב לפאנל. פתחו פה גדול:


בוטיק סנטרל

ביס: פרג, שוקולד או תמרים ואגוזים (טבעוני). רק האופציה הטבעונית זרויה באבקת סוכר. טעמנו את גרסת השוקולד (ועוד אחת. ועוד אחת) - האוזניים טעימות נורא, עם גוון חמאתי מודגש מאוד. לא חסכו עלינו.

כיס: נמכר בקופסאות בלבד (כ-200 גרם/כ-17 יחידות בינוניות), 34 ש״ח האחת.


מייזון קייזר

ביס: עוד מבחר תלת-ברירתי - פיסטוק, שוקולד וממרח אגוזי לוז. טעמנו את כולן, אך מתחייב גילוי נאות, כי השקיפות נר לרגלינו: במקום סרבו בכל תוקף לתת לנו לשלם בעבור העוגיות (אחת מכל סוג), למרות שביקשנו לרכוש מארז. בתוך כך, אוזני ההמן הללו כופות עלינו שימוש במילה שאיננו מחבבים: שלמות. כל השלוש. לטעום כדי להבין.

כיס: נמכר במארז בלבד (10 יחידות גדולות), 38 ש״ח לפאקט.

(הערה: הם חייבים להתחיל למכור חולצות ״I Survived the Maison Kayser Queue״)


Fika

ביס: שישה טעמים, תחזיקו חזק - שוקולד מריר, תפוח קינמון, עוגת גבינה, לוטוס, שוקולד קרמל מלוח (דיים) וסמלה (מאפה שבדי עם קרם שקדים וקצפת). טעמנו את האוזן שהייתה ממולאת בקרם אוורירי של שוקולד מריר. גרסה זו היא פרשנות נורדית על אוזן ההמן המסורתית: הבצק אינו הפריך המתפורר והמוכר, אלא שמרים ספוגי ומתובל בהל. המאפה עשיר וגדול, אך קליל, נעים לחך, מושקע ומהווה אופציה אלטרנטיבית מפתיעה למי ששבע ממשלוחי המנות צפויי-הטעם.

כיס: 10 ש״ח לאוזן.


סופר יודה

ביס: לא ״מאפייה של הביוקר״, אבל חלק בלתי נפרד ממרקם החיים בשכונה. האופציות: פרג, שוקולד, ממרח תמרים או ריבה, כולן מושלגות באבקת סוכר. טעמנו אוזן (נחשו) שוקולדית. בצק פריך להפליא, טעים וטרי מאוד, מילוי בנוסח ״שוקולד השחר״ או דומה לו. מטעמי הילדות האייטיזיים, לחובבי הז׳אנר.

כיס: נמכר בתפזורת, 39.9 ש״ח לקילו (יוצא בסביבות ה-2 ש״ח ליחידה, אל תתפסו אותנו על הזלוטי).


טלר - שנייה לפני שלחצנו ״פרסם כתבה״!

ביס: ההכרה שגם טלר הקטנה והנהדרת ב״שוק הנמל״ מציעה אוזני אמן התגנבה לתודעתנו שנייה לפני פרסום הכתבה, כשהגענו אליה במטרה לקנח במלוח (קרקרים קטלניים, לידיעת המנשנשים). קיבת אוזני ההמן שלנו שבקה לשנה זו, ולכן רק שזפנו את העיניים בהיצע המגרה, הכולל 6 אפשרויות: חלבה, שוקולד חלבה, שוקולד, שוקולד שוקולד (קרי - גם הבצק עצמו שוקולדי), תמרים ופרג.

כיס: נמכר בחבילות של כ-13 יחידות, 42 ש״ח לכל הסטפה.


- - - - - -


טיפ קריטי להורים לילדים לפני גיל מצווה: בשום נסיבות (אנחנו חוזרים: בשום נסיבות) אין לשכוח לבדוק, לוודא, לאשש, לאשר ולאשרר שארזתם אוזני המן עם שוקולד ולא כאלה עם פרג/תמרים. אם בכל זאת התגלה המשגה רק בטריטוריה הביתית, נשמח להביא פה באתר את סיפורכם הכואב.51 צפיות
צרו קשר

© 2021 by Guy Finkelstein. Proudly created with Wix.com

הקרבת קורבן ל-Google: צפונתון תל אביב הצפון הישן חדשות עדכונים. האפי נאו?