• מערכת צפונתון

תוצרת חקלהיט: הטרנד הירוק שחורש את השכונה


אחים ומחייכים: דין וים גאים בתוצרת (צילום: אסף בוקסר)


קיימות, בריאות, תזונה קשובה, אורגני, מן השדה אל הבית - איך שלא תהאשטגו את זה, היתרונות ברורים: אוכלים ישירות מהטבע ומיטיבים עם הגוף, עם הנפש, עם החקלאי ועם הכלכלה הישראלית. בפראפרזה הפוכה למלחמה, טרנד התוצרת החקלאית ״מהאיכר אל לב העיר״ הוא משוואה שיש בה רק מנצחים. לנוחיותכם, ריכזנו כאן כמה מספקי הירקות והפירות המגיעים אל השכונה עם מרכולתם הטרייה והופכים את ירקות המדף העייפים לזיכרון עמום.


- - - - - -


מי? משק מלר, הנמצא במושב נעמה שבבקעת הירדן.


מה? ״לאורך כל הדרך מובילה אותנו האמונה ברעיון של הטריות והאיכות. אנו דואגים מדי בוקר (לפנות בוקר, אם לדייק...) לאסוף תוצרים שזה עתה נקטפו ולספק אותם ללקוח עוד באותו היום. אנחנו לא שומרים דברים במקררים ליום המחרת ולא נותנים לתוצרים ׳לשבת׳ אצלנו. ׳טריות ואיכות׳ זה אומר מבחינתנו שמה שנקטף באותו הבוקר יגיע לצלחת עוד באותו היום. זו הייחודיות שלנו.״ את מגוון המוצרים ומחיריהם ניתן למצוא באתר המשק.


מתי? המשלוחים מסופקים בימי שני-חמישי, עד הבית. בכל יום (ראשון-רביעי) ניתן להזמין עד השעה 17:00 ולקבל את המוצרים ביום המחרת.


איך? את ההזמנה ניתן לבצע בקלות דרך אתר המשק.- - - - - -מי? דין וים מ-Picky Farmers, מושב עין הבשור. ״בתחילת הקורונה התחלנו לעזור לאבא שלנו למכור את העגבניות שאיתן הוא נתקע פתאום, ללא קונים, בגלל המצב. לאט-לאט פנו אלינו עוד ועוד חקלאים מהמושב שלנו ומשאר אזור עוטף עזה, כדי שנעזור גם להם. ׳חקלאים למען חקלאים׳ הוא הרעיון שמנחה אותנו כיום בעבודה שלנו.״


מה? סל רחב של תוצרת חקלאית - ירקות, פירות, ירק ומוצרים משלימים מן הצומח. הדגש הוא על מחיר הוגן הן לחקלאי והן לצרכן, על מנת לחזק את החקלאות הישראלית, את הביטחון התזונתי של תושבי המדינה ואת הקשר של כולנו לאדמה ולתנובה המקומית שלה.


מתי? מגיעים למספר נקודות ברחבי הארץ: תל אביב, ירושלים, רמת גן, לכיש, מוצא ועין ורד.

בתל אביב נקודת החלוקה נמצאת ברחוב דה האז 7, בימי חמישי בין השעות 20:00-22:00 ובימי שישי בין השעות 8:00-12:00.


איך? בכל שבוע ניתן להזמין החל מיום ראשון בשעה 20:00 ועד ליום רביעי ב-13:00

דרך אתר ההזמנות. מלבד זאת, ניתן לעקוב בפייסבוק ובאינסטגרם וליצור קשר טלפוני: 0542288562 (דין).- - - - - -מי? משק עוזרי מבקעת הירדן.


מה? משווקים בעיקר פירות (אננס, בננה, תפוח, אגס, פסיפלורה, אוכמניות, קוקוס, תותים, אבוקדו, פירות הדר), וירקות ״בקטנה״ (ברוקולי, למשל). שימו לב - בסוף חודש מרץ מתחיל במשק עוזרי הבציר הראשון בארץ של ענבים, המהווים את מוקד המכירות של המשק.


מתי? בימי שישי יש נקודת חלוקה ברחוב רוזאניס בתל ברוך, אך למי שרוצה שהתוצרת תגיע ישירות אל הצפון הישן מבלי לקום מהשז לונג - מתבצעים משלוחים יום אחד בשבוע, לרוב בחמישי.


איך? בטלפון 0524845414. בכל שבוע ישנו קובץ אקסל מעודכן בפרטי התוצרת והמחירים. ניתן גם להצטרף לקבוצת וואטסאפ שאליה נשלחים הקבצים בכל שבוע.


- - - - - -


מה נותר לנו? אפילו לא למשוך בגזר. סימוס קליל לבעל התוצרת הנבחרת, והשדה בדרך אלינו.

81 צפיות
צרו קשר

© 2021 by Guy Finkelstein. Proudly created with Wix.com

הקרבת קורבן ל-Google: צפונתון תל אביב הצפון הישן חדשות עדכונים. האפי נאו?