• מערכת צפונתון

תערוכה בנמל: הכל ממוחזר, חוץ מהקונספט

עודכן ב: פבר 28


אינדסטריאל, שיק ורוקנרול. קום איל פו (צילום: מערכת צפונתון)


קום איל פו (comme il faut, ״כמו שצריך״, בצרפתית) היא נישה ייחודית בנוף, בית עסק שהוא הרבה מעבר לחנות אופנה: יש בו סטייל, יש בו פוליטיקה, יש בו אג׳נדה ויש בו אידיאולוגיה. כמו כל דבר שהוא לא ״פרווה״, לאורך השנים משך מוסד ה(לא רק) אופנה אש וקנטורים, נוסח ״פלצנים״ ו״יפי נפש״, לצד מעריצות נלהבות שימכרו זרתות בעבור טישירט אוורירי עם תווית של קום איל פו. אפשר להתחבר ואפשר שלא, אבל דבר אחד אי אפשר לקחת מסיביל גולדפיינר ומקרול גודין, שייסדו את המותג ב-1987: הן יצרו, בהצלחה מרובה, ברנד עם טונות של אופי ותגית שהיא סמל סטטוס של תחכום, איכות, מודעות וקלאס אורבני אמיתי.


ברוח חג הפורים המוזר, נמל תל אביב מתחפש השנה למשהו שמזכיר סוג של גראונד זירו מוכה אסון, אשר מתחיל להראות סימני חזרה לחיים. חלק מבתי העסק נמחו, אחרים פותחים דלתיים ומנסים להשתקם. לא מחזה שעושה נעימי בלב. בתוך כך, בקום איל פו בחרו לשוב אל הזירה עם אירוע מיוחד, שמאגד בתוכו כמה מוטיבים המבטאים את הלך הרוח של המפעל: תערוכת הקיימות ״הלוך וחזור״, שם נפלא המתכתב, אולי, עם האון אנד אוף של הגבלות הקורונה, ולצדה השקת קולקציית קפסולה יוצאת דופן של מעצב האופנה ויוי בלאיש.


בלאיש, אשר לראשונה משיק עונה חדשה מחוץ לכותלי הסטודיו בו הוא יוצר, הגה מלתחה של שמלות וחצאיות קוטור ממוחדשות, כל אחת מהן היא פיס חד פעמי שנגזר מפריטים מקולקציות קודמות (!), נתפר מחדש ונצבע ידנית לכדי פריט אחר לגמרי. וואו!


יצירותיו הלבישות של בלאיש מוצגות בחלל החנות במקביל לתערוכה, שנאצרה על ידי נעמה פאר וחושפת עבודות המתבססות על מיחזור חפצים משומשים וישנים ואמנות רדי מייד, פרי עמלם של מגוון אמנים ומעצבים ישראליים: אילנית נאוטרה, דניס וארצ׳י ריאבקו, דנה כהן, אביגיל קולקר, לובקה, דניאל אלקיים, גלית רונדין, גל ברש (התכשיטן המחובב עלי ביותר) וג׳ואנה ג׳ונס.


עוד כוללת התערוכה שתי אטרקציות מסקרנות במיוחד: ב-25 בפברואר (היום!) האמנית ג׳ואנה ג׳ונס תיצור בלייב בחלון הראווה של החנות מיצב אינטראקטיבי העשוי בגדי וינטאג׳, ואמן המיחזור לובקה יבנה במקום שער מחפצים ישנים, שאותם יתרמו מבקרי התערוכה עצמם. אם עד היום ״אלטעזאכן״ ו״שיק״ נמצאו בקצוות מנוגדים של המילון, ״הלוך וחזור״ מוכיחה אחרת.


התערוכה תמשך עד אפריל 2021 וכל היצירות המוצגות בה מוצעות למכירה. הכניסה חופשית, בכפוף להנחיות משרד הבריאות.מתחם comme il faut | האנגר 26, נמל ת״א | שעות פתיחה: א'-ה' 10:00-20:00, ו' 10:00-15:00, שבת 10:00-20:00


80 צפיות
צרו קשר

© 2021 by Guy Finkelstein. Proudly created with Wix.com

הקרבת קורבן ל-Google: צפונתון תל אביב הצפון הישן חדשות עדכונים. האפי נאו?